8 Haziran 2011 Çarşamba

Kalbimin Yazısı


Hani insana mükemmel enerji veren ve yerinden zıplatan durumlar vardır ya. İşte ben bugün onun tam 10 katını yaşadım. Meslektaşlarım, Melek, Füsun ve Seda tabi kız kardeşimin lezzetli yemekleri eşliğinde mükemmel bir buluşma yaptık evimde. Tabi buluşma farkındalığı yüksek insanlar hele bir de YAŞAM KOÇLARI ile oluyorsa oradaki aura sanırım tüm mahalleyi etkilemişdir.

Harika paylaşımlarda bulunduk. Kendi deneyim ve fikirlerimizi paylaştık. Bir kez daha birbirimize kalbimizi saf ve duru halini gösterdik. Sanırım bizi bu denli yakın kılan şeyde bu. Melek’in eve girişinden itibaren üzerinde enerjisini ve ışığını bize yansıtması aslında bir nevi bu güzel anların olacağı sinyalini vermişti. Füsun’un harika yazıları, Dilara’nın yemekleri, Seda’nın yaratıcılık alanındaki kendini geliştirme planları ve tabi benim onlara olan sevgi ışığımda üstüne cabası oldu sanırım.

Anlayacağınız harika bir akşam geçirdik. Dostlarım evimden ayrılırken yapmış olduğumuz serominin kül kokusu biraz dinginliğime ve iç sesimi dinlemeye itti beni ve oturup bu yazıyı yazmaya karar verdim. Anı yaşıyorum yani. Kelimelere ve cümlelere ilk defa hükmetmiyorum. Silmiyorum ve düşünmüyorum kalbimin istediği şeyleri, iç sesim sayesinde yazıyorum. Bir kez daha bir şeyin farkına vardım bu akşam. Geçmişten sadece çok kısa bir şekilde bahsettik hep gelecek odaklı konuşmalar yaptık. Listeler bile yaptık. Sanırım geleceğimiz ve hayat amacımıza hizmet edecek güzel planlar da planladık ve ilk tohumlarını sergiledik. İşte ben bunun mutluluğunu ve enerjisini yaşıyorum şuanda. Yarın yapacak olduğum iki seansıma hazır, danışanlarıma en farklı halimle gideceğim ve onların kendi kalplerini dinlemelerine tanık olacağım. İşte anı yaşamak bir nevi gelecekteki planlarınız ve hayat amacınız için küçükte olsa bir adımmış. Ben bir kez daha bunu gördüm.

Şimdi oturup düşünmeyin, sadece ana odaklanın ve kalbinizin sesini dinleyin. Kalbiniz sizin için ne diyor? Dediklerine saygı duyun ve büyük bir çoşku ile kucaklayın. Kötü de olsa ona kucak açın mutlaka size göstereceği güzel ( iyi ) bir şey vardır. Bir de hayatınızda yeni şeyler için yer açın tüm eskileri atın ve hayatınızdan çıkarın.

Tüm kalbimle hepinizi kucaklıyorum…

1 yorum:

Füsun dedi ki...

Sevgili Sercan, yazını okuduğumda o akşamı tekrar yaşadım. Senin kalbinin yazısı benim de kalbimin yazısı oldu sanki. Hissettiklerimiz çok benzer şeyler çünkü. Bir araya gelmek ve sizlerin enerjisini hissetmek müthiş bir duygu. Tabii bir de Dilara'nın yemekleri var; anlatılmaz yenilir. Ellerine sağlık Dilara'cım. Seremoni deyince, süperdi. Artık yansımalarını bekliyorum. Sevgilerimle...:))